Cosel Switching Power Supply, PJA600F-24 24V dc, 25A, 600 W, Input 85V ac to 264V ac
RS Stock No.: 171-1511Brand: CoselManufacturers Part No.: PJA600F-24
brand-logo
View all in Switching Power Supplies
Technical Document
Specifications
Brand
Cosel
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
24V dc
Number of Outputs
1
Mount Type
Chassis
Power
600W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
25A
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
61mm
Length
218mm
Weight
2kg
Standards/Approvals
RoHS, CE, cULus
Width
120mm
Efficiency
88%
Series
PJA600F
Maximum Input Voltage
264V ac
Output Current
25A
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
85V ac
Country of Origin
China
Click here to find out more
Stock information temporarily unavailable.
Specifications
Brand
Cosel
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
24V dc
Number of Outputs
1
Mount Type
Chassis
Power
600W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
25A
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
61mm
Length
218mm
Weight
2kg
Standards/Approvals
RoHS, CE, cULus
Width
120mm
Efficiency
88%
Series
PJA600F
Maximum Input Voltage
264V ac
Output Current
25A
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
85V ac