Panasonic 100 μF Capacitor 6.3 V dc, Surface Mount Solder - EEEFPJ101UAR 1000
RS Stock No.: 568-874Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFPJ101UAR
Capacitance
100μF
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
240mA
Equivalent Series Resistance ESR
360mΩ
Click here to find out more
You may be interested in
Panasonic 100 μF Capacitor 6.3 V dc, Surface Mount Solder 1000
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
Select packaging type
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
100μF
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
240mA
360mΩ
Applications