Panasonic 33 μF Capacitor 450 V dc, Through Hole - EEUEE2W330S Radial Lead
Capacitance
33μF
Mount Type
Through Hole
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Tolerance
±20 %
Leakage Current
901μA
Series
EE RADIAL
Dissipation Factor
8%
QuantityUnit pricePer Pack
Specifications
Capacitance
33μF
Mount Type
Through Hole
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Tolerance
±20 %
Leakage Current
901μA
Series
EE RADIAL
Dissipation Factor
8%