Panasonic 22 μF Capacitor 35 V dc, Through Hole Radial Lead - EEUFC1V220H
RS Stock No.: 249-1343Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEUFC1V220H
Capacitance
22μF
Packaging
Tape
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
175mA
Series
FC-A
Dissipation Factor
0.12%
Country of Origin
Malaysia
Select packaging type
Select packaging type
Capacitance
22μF
Packaging
Tape
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
175mA
Series
FC-A
Dissipation Factor
0.12%