TDK-Lambda Switching Power Supply, CUS600M-19/EF 19V dc, 8.4A, 600 W, Input 8.4V ac to 8.4V ac
RS Stock No.: 209-5796Brand: TDK-LambdaManufacturers Part No.: CUS600M-19/EF
Maximum Output Voltage
19V dc
Number of Outputs
1
Power
600W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
8.4A
Maximum Operating Temperature
70°C
Length
198mm
Depth
198mm
Width
128mm
Efficiency
90%
Maximum Input Voltage
8.4V ac
Series
CUS600M
Output Current
8.4A
Minimum Input Voltage
8.4V ac
Country of Origin
China
Stock information temporarily unavailable.
Maximum Output Voltage
19V dc
Number of Outputs
1
Power
600W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
8.4A
Maximum Operating Temperature
70°C
Length
198mm
Depth
198mm
Width
128mm
Efficiency
90%
Maximum Input Voltage
8.4V ac
Series
CUS600M
Output Current
8.4A
Minimum Input Voltage
8.4V ac